Золота колекція: запечене сало за бабусиним рецептом

Сало – це те, що смакує краще за будь-яку ковбасу! Особливо якщо воно з м’ясними прожилками, добре і правильно засолене, то відірватися від нього просто неможливо. Хоча ні, можливо, якщо на тарілці лежить сало, запечене за бабусиним рецептом. А готувала моя бабуся так, що відірватися від її страв просто не було можливості.

Колись в далекі для нас 30-ті роки бабуся поїхала з центральної України в Крим, щоб врятуватися від голоду і вижити. Там вона працювала, там же зустріла майбутнього чоловіка, який загинув під час перших німецьких бомбардувань. Але я не про те. Бабуся в 30-х роках працювала хатньою робітницею у високопоставленого партійного чиновника і готувала так смачно, що коли вона йшла в декрет її не хотіли відпускати. Талант? Уміння? Не знаю, напевно, все разом. А ось рецепт приготування запеченого сала, але не в духовці, а в чавунці – це не кримська спадщина, а сімейний рецепт, який переходить із покоління в покоління і який вже дбайливо записала в свою книгу.

До речі, в нашій родині воно готується на Великдень. Так уже повелося, але, думаю, на столі під час інших свят воно буде доречним.

Інгредієнти

  • підчеревина – 1-2 кг
  • цибуля – 2-3 шт.
  • лавровий лист – 3-5 шт.
  • сіль і чорний перець – за смаком

Як готувати

Спочатку вибираємо сало. Воно не має бути тонкими. Чим товщим буде сало, тим смачнішим воно буде після запікання. І воно має бути з великою кількістю м’ясних прожилок.

Сало нарізаємо великими шматками, враховуючи, що після приготування воно зменшитися в розмірах в два рази.

Сало гарненько миємо, складаємо в чавунець або гусятницю. Наливаємо води, щоб вона десь на 1/3 покрила сало. Накриваємо кришкою і ставимо на невеликий вогонь. Сало спершу проварюється. За хвилин 15 його треба перевернути. І знову накрити кришкою.

Коли сало почне смажитися (це ви відчуєте за характерним запахом), перевертаємо його, щоб воно рівномірно готувалося. Хвилин за 5 до готовності висипаємо нарізану кільцями цибулю, додаємо лавровий лист.

Готове сало знімаємо з вогню, але не дістаємо. Залишаємо його в чавунці, щоб воно потихеньку вихолоняло.

Ніжне сальце, перед яким не встоїть жоден чоловік, готове. Пробувати його можна і гарячим, і холодним.

Бабуся моя зберігала сало в цьому ж чавунці, в розтопленому під час приготування салі. І за необхідності просто діставала його, зчищала зайвий жир і нарізала скибочками.

Я ж загортаю сало в пергаментний папір і зберігаю кілька днів в холодильнику. Правда, з’їдається воно дуже і дуже швидко, також як і м’ясний рулет з грибами і сиром.