Томатні секрети: з чим можна їсти помідори і норма споживання на день

Рожеві, червоні, жовті, помаранчеві й навіть чорні – такими бувають літні помідори, встояти перед якими просто неможливо. Особливо якщо зірвані вони до того ж власноруч, то й смачніші, звичайно, також. Правда, бувають випадки, коли і помідори «не йдуть». Наприклад, вибравши на плантації з десяток відер, дивитися навіть на ці овочі не хочеться.

Але слава Богу, це попускає і вже через годину-другу рука сама тягнеться до помідора, щоб зробити черговий літній салатик, наприклад, із базиліковим соусом або приготувати томатний кетчуп на зиму.

Все-то воно смачне й неймовірно апетитне до тієї хвилини, як після помідорів не почне випікати шлунок. Знайома ситуація? Якщо так, то вам буде цікаво дізнатися деякі секрети томатів, які розповіла мені подруга дієтолог.

Ідеальний дует: з чим краще їсти помідори

У цих овочів є продукти-друзі, з якими найкраще готувати страви. А саме:

Чим заправляти салат з помідорів

На думку дієтологів, ідеальний варіант для заправки салату з помідорів – це олія. Саме в поєднанні з томатами вона позитивно впливає на шкіру обличчя, продовжуючи молодість. Що особливо важливо для жінок у віці +35!

А ще така комбінація є відмінною профілактикою онкології. І тому якщо в роду були родичі з такими проблемами, влітку вам просто неодмінно треба їсти салати, заправлені олією.

Якщо набридло їсти традиційні салатики, тоді привносите нотку різноманітності та готуйте на основі олії соуси, наприклад, базиликовий. Він відмінно підкреслює смак овочевих салатів.

Також заправляти салат можна і сметаною (про те, як перевірити якість сметани вдома, ми вже розповідали). Таке поєднання помідора з кисломолочним продуктом допоможе «втихомирити» томатну кислоту, що викликає печію.

Норма споживання помідорів на день

Скільки ж помідорів з’їдати в день? Моя подруга впевнена, що не більше 4 помідорів середнього розміру.

Якщо ж у вас на носі розвантажувальний день, то за чотири прийоми треба з’їдати не більше 1,5 кг.

До речі, ранковий омлет з помідорами також добре поєднується і не тільки, якщо їсти його вприкуску з томатами.