Квашена капуста за 3 дні за маминим рецептом

Перевірений рецепт квашеної капусти ніколи не підводить! Найважче в ньому це нашаткувати капусти. Проте й цю проблему можна вирішити, якщо покликати на допомогу чоловіка.

Квашена капуста в дні посту виручає завжди. Адже її кислуватий смак дозволяє із легкістю пройти випробування прісними стравами. Та й приготовлена вдома капусточка буде втричі дешевшою, ніж якщо купити її в магазині чи на базарі.

Інгредієнти: капуста – 1 кг, морква – 1 шт., сіль – 1 ст.л., лавровий лист – 1-2 шт.

Як готувати

Перед тим як почати квасити капусту, потрібно приготувати:

-велику миску, куди ви будете складати пошатковану капусту. Тому що в ній буде зручно перетирати руками;

-шатківницю (ножем не можливо так тоненько нарізати капусточку, щоб вона стала справжньою соломкою);

-не йодовану, а звичайну кам’яну сіль;

-трилітрову банку;

-скляну пляшку із-під «Боржомі».

Капусту шаткуємо й складаємо у велику миску. Солимо й перетираємо руками, щоб почав виділятися сік.

Додаємо обчищену та подрібнену на тертушці з великими отворами моркву. Перемішуємо з капустою.

Дно банки викладаємо листочками капусти, потім розкладаємо лавровий лист і вже зверху трамбуємо капусту. Робити це потрібно якомога щільніше, щоб при цьому виділявся сік.

Потім беремо пляшку з-під «Боржомі», гарненько миємо її, можна навіть обдати окропом, всередину наливаємо звичайну чисту воду й ставим її в банку на капусту. Це буде гніт!

Капуста має стояти 3 дні в теплому місці. Я зазвичай залишаю капусту на кухні й зранку та ввечері дерев’яною паличкою проштрикую овочі в кількох місцях, щоб вийшов вуглекислий газ. Мають з’явитися бульбашки та піна. Якщо цього не робити, то капуста не буде смачною, а просто буде тхнути.

Капуста вже готова на другий-третій день. Ви можете скуштувати її, а якщо смак вам подобається, просто припиняти процес сквашування й поставити банку (звісно, прибравши при цьому гніт-пляшку) в холодильник. Як на мене, то три дні забагато – капуста виходить надто кислою. Тому моя капуста кваситься лише два дні.

Квашена капуста зберігається в холодильнику. За потреби набираємо жменьку-другу, віджимаємо сік. Можна навіть її промити водою. Викладаємо в мисочку, заправляємо олійкою та смакуємо з теплим картопляним салатом чи дерунами.